21 Mart 2018 Çarşamba

"geçici"

şu an arayacak pek kimsem yok işin gerçeği ama aramak isterdim; konuşmak ve rahatlamak... çünkü sanki her şey kocaman bir yumak oluyor ve hayatım toparlanmıyor gibi.

hızlı aramalarımda toplam 6 kişi var. en başta annem ve babam, diğer 4 kişi de en yakın kız arkadaşlarım. (bir tanesiyle aynı yerde oturuyoruz, biri evli ve liseden arkadaşım, son ikisi de bir zamanlar beraber çalıştığım iş arkadaşlarım.)

annemi arasam zaten dertlerimi kendi kendine dert ettiği ve yeteri kadar üzüldüğü için ona yüklenmiş olacağım.
babam zaten okulda ve onunla çok telefonlaşmayız. genelde whatsapp aile grubundan kısa kısa yazışıyoruz.
kız arkadaşlarıma da gelirsek, evli olan haricinde diğerlerinin rutin bir iş temposu var. ayrıca hiçbirine içimi uzun uzun dökmek istemiyorum. bir tanesi geçen gün birtakım olumsuz yorumlar yaptı, diğeri çok akıl verir şekilde konuşuyor, bir öteki aşk acısı yüzünden antidepresan kullanıyor vs vs.

yani şu an rahatlıkla özelimi dökebileceğim ve ruhuma huzur verebilecek bir kimse yok. çok üzgünüm ki böyle. ben de size yazmak istedim, burada bahsetmek en iyisi.

bu sabah son görüştüğüm yerden olumsuz dönüş belirten bir e-posta aldım. içimde hep olumlu neticeleneceği hissi vardı nedense. görüşmelerim samimi ve sıcak geçmişti. aradıkları deneyim bende vardı. hatta diğer görüştüğüm yerlere belirttiğim maaşın çok altını söylemiştim çünkü beklentime daha uygundu ve olmasını istemiştim. beni arayacaklarını düşünerek içimden maaş pazarlığı bile yaptım geçen günlerde.

diyecek bir şey yok. 8 ay evde geçmiş ve evde, rahat bir hayatı yaşıyor olmanın hazzı zaman içinde yerini huzursuzluğa, gelecekte ne olacak korkusuna ve plansızlığın neden olduğu kaygılara bırakıyor. maalesef ben bu vakti boş boş öldürdüm. gerçi şunu yapman gerekiyor diye bir şart da yok ama şu anki halime bakılırsa daha aktif olmam faydalı olurdu belki.

biliyorum, hayatımızda sorunlar olduğu gibi fırsatlar ve seçenekler de olacak. kendime ufak bir hatırlatma daha yapmam gerekiyor...

geçici bir durum bu. 
derin bir nefes al.

8 yorum:

 1. Bazen böyle aksilikler, beklemeler olabiliyor... Sen bozma moralini hiç. Eminim karşına çok daha güzel birşeyler çıkacaktır..

  Sevgilerimle ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, inşallah geçecek bu günler. sevgiler benden...

   Sil
 2. Rabbim ne eylerse güzel eyler sen yeter ki gönlünü içini ferah tut gerisi elbet olur canım benim 😊❤rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah canım benim sen hiç bozma moralini rabbim karşına güzel şeyler güzel insanlar çıkarsın inşallah 😊sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, inşallah hayırlı ve güzel gelişmeler olsun. sevgiler benden :)

   Sil
 3. Yapılan her hareket atılan her adımı bir tohum olarak düşün.
  Evet topraktan bitince belki istediğin o çiçek olmayacak ama yine de atılan her tohum mutlaka gün yüzüne çıkacak.
  Zamanı gelmemiştir..
  Sensay ki bir tohum ektin,çok ümitli olduğun iş yerinden dönüş olumsuz gelmiş olabilir ama senin tohumun var orada kimbilir belki ileride veya belki başka bir yerlerde daha iyi bir şeyler çıkar karşına.
  Ameller niyete göredir,niyetini canlı tut :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah, çok teşekkür ederim güzel yorumun için. demek ki zamanı değilmiş, başka bir yerde kısmetim.

   Sil
 4. Merak etme zamanı geldiğinde olur. Dahası olması gereken zaman değildir. Bir de bakmışsın hiç ummadığın anda çok güzel bir iş çıkmış karşına. Beklemek zor evet hatta belirsizlik de yoruyor ama sen içini ferah tutmaya bak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, mesajınız bana iyi geldi:)

   Sil