3 Nisan 2018 Salı

kafam karışık gibi ama aslında net

bu günlerde muhabbeti gerçekten bana iyi gelmiş olan biri var. arkadaşlarım ve çevrem ile aramdaki mesafeyi, uzaklığı sanırım onunla doldurdum. mesajlarımızla beraber sanırım birbirimize ilgimiz artmaya başladı. henüz görüşmedik. görüşme konusunda da çok emin değilim.

maalesef kendini alkol ile rahatlatmaya çalışan (belki de bağımlı), uyku düzeni bozuk, anksiyete problemleri yaşayan ve sağlığına bence çok da önem vermeyen biri. bunları yazarken gerçekten ben de telaşlanıyorum çünkü benimle konuşan o tatlı insan, hayatını bu şekilde ve kontrolsüz yaşıyor. mesela şu an saat 15:00 olmaya yakın ve hala uyanmadı galiba.

iş için kafasında projeler var, ancak bunları ne şekilde ilerletiyor veya gerçekleştirmeye ne kadar yakın olduğunu bilmiyorum. bir yerden kazancı var mı yoksa ailesi sayesinde mi yaşantısını sağlıyor, emin değilim.

ben hayatımda her zaman kontrolü ve kuralcılığı sevmişimdir. tabii ki herkes benim kurallarımı benimseyecek değil ama ben bir uçken, bu kişinin öbür uç olması kaosa neden olabilir. her fırsatta iyiliği için konuşacağımı biliyorum, belki de şikayet edeceğim sürekli.

üzücü olan, sohbetimiz böyle güzelken beklentime çoğu şeyin uymaması. birinin bütün hayatı size bu kadar tersken değişmesi ve değişmesini beklemek manyaklık olur. maalesef üzgünüm, kızgınım. şans vermeyi gerçekten istiyorum ama belki de ona dair kafamda aldatıcı bir görüntü yarattım ve bu yüzden istiyorum. sonuçta birinin duygularını internetten ne kadar sezebiliriz ki?

-

geçenlerde eski iş ortamımdan tanıdığım birini gittiğim avm'de eşi ve küçük kızıyla görmüştüm. sonrasında bana instagram'dan ilk defa mesaj attı. ayrıldığımı yeni öğrenmiş, yani aylaaar sonra ve şöyleydi mesaj: "sizin gibi değerli insanların kıymetini anlamalarını hiç beklemiyorum. ayrılma nedeninizi bilmesem de açıkçası çok üzüldüm. bu mesajı ve daha iyisini hak edecek nadir insanlardan olduğunuz için yazma gereği duydum. iyi insanların bir farkı olmalı bence."

okuduğumda garip oldum. sanırım hem iyi geldi sözleri, hem de içimi acıttı.

"çok iyi biriyim" gibi bir iddiam yok ama içim temizdir. belki farklı düzende, daha mutlu hayatlar kurabiliriz. yani değerimizi başka anlayan birileri de olur umarım. çünkü kayboluyoruz ve buna ihtiyacımız var.

-

"you can be as mad as a mad dog at the way things went. you could swear, curse the fates, but when it comes to the end, you have to let go." 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder